Otázky a zkušenosti s ochranou auta nanotechnologií

Proč AutoNano a ne jinou ochranu?

AutoNano ochrana vytváří přímé vazby speciálních nanočástic k samotnému povrchu. Jde o výsledek více než 15 let špičkového německého vývoje a reálného použití na ohromném množství vozidel po celém světě. Program AutoNano garantuje výhradní distributor pro střední a východní Evropu – společnost NANO SERVICE.
Všichni „profesionálové“ si snaží vždy svou práci usnadnit, ať již různými stroji, tryskami, chemií, nebo pomůckami, se kterými udělají jedním tahem více plochy. AutoNano technici naopak postupují striktně precizně, vlastními prsty se speciálními utěrkami a postupy, šetrnými, ale efektivními materiály se celý den po milimetrech věnují jedinému automobilu.  Jedná se o nano-detailing v pravém slova smyslu. Auto se uvede do nejlepšího možného stavu a v takovém je ochráněno neviditelným povlakem speciálních částic s pevnou vazbou, aby minimálně další dva roky nezestárlo a snadno se udržovalo čisté a lesklé – stačí ochráněný vůz namočit o otřít (nebo projet), už žádné zbytečné ničení laku v automatických myčkách (ty ovšem AutoNano vydrží), nebo složité mytí, ani namáhavé leštění.

Co znamená „keramická ochrana auta“ ceramic, nebo nano-polymery na auto?

Výrobci, kteří nedokáží vytvořit přímé vazby částic, si pomáhají různými „lepidly“, kterými k povrchu přichytávají zastaralé technologie (obvykle výhradně obyčejné částice křemíku, nebo ani nejde o nanotechnologii jako takovou). To jsou právě ty materiály s obsahem nano polymerů. Obvykle jen krátce napodobí efekt skutečné nano-ochrany automobilu.
Samostatným tématem jsou potom keramické ochrany laku (ceramic), které s keramikou nemají nic společného a jedná se jen o pojem pěkný pro reklamu. Jediné technologie, které mají ke keramice něčím blíže, jsou ty dražší, které je  - aby vůbec fungovaly - potřeba při aplikaci složitě vypalovat teplem. Ty ale například nejde bezpečně odstranit (když je potřeba - naopak odpadnou tam, kde nemají a rozumná oprava často není možná) a jejich znovuaplikace se neobejde bez poškození originálního laku.
Pod pojmem keramická ochrana laku tak obvykle narazíte na levnější služby, které by ale pro stejnou dobu ochrany, jakou reálně poskytuje AutoNano, vyšly v součtu mnohem dráž, nebo potom na služby cenou přesahující dvacet tisíc korun, které jsou ale s ochranou AutoNano maximálně srovnatelné a přinášejí s sebou další nevýhody, jako třeba nemožnost dalších úprav auta bez mechanického poškození laku.

Proč přímé vazby nanočástic?

Nejpokročilejší technologie ověřená více než desetiletím praxe, skutečné nano – žádné chemické náhražky, více vydrží, chrání rovnoměrně celou plochu, materiál neodpadává jako ošklivé šupiny, je možné jej v případě potřeby doplnit, nebo i odstranit (to obvykle jiné dlouhodobé technologie nenabízí), delší výdrž, chrání lak dál i po odeznění povrchových efektů, jediné 100% nano.

Co je nanokosmetika na auto?

Zajímavých výhod nano-ochrany povrchů si všimli i různí výrobci starších technologií (od vosků, přes různé pasty, emulze, šampóny…) a pokouší se napodobit efekty skutečné nano ochrany laku ve svých zastaralých podmínkách. Vzniká tak celá řada různých produktů, někdy i známých značek, které v podstatě jen zneužívají moderní slova „nano“, „ceramic“ a podobná, aby prodali již dávno překonané výrobky. Většinu jich najdete právě pod pojmem nanokosmetika na auto.

Proč originál z Německa?

Vývoj nanotechnologií se ubírá různými směry. Zatímco v oblasti nano-vláken a tkanin je jednou ze světových vývojových špiček skupina okolo naší Liberecké univerzity, v oblasti nano-ochrany povrchů je situace dramaticky odlišná. Materiály a vývoj pro ošetření povrchů v ČR bohužel silně zaostává, což potvrzují i čerstvé produkty z Libereckého vývoje. Jedná se o postupy, které německá světová technologická špička překonala již před více než deseti lety. Přesto se tyto prostředky vyrábí a pod tlakem intenzivní reklamy nabízí budoucím většinou zklamaným uživatelům. Nepodceňujte proto výběr technologie. Opravdová kvalita ve výsledku nakonec vyjde i levněji, zeptejte se zkušených profesionálů v AutoNano.

Má AutoNano vliv na bezpečnost?

Samotná nano-ochrana automobilu nijak nemění základní bezpečnostní vlastnosti vozu. Zásadně se ale přidávají faktory zvyšující bezpečnost na cestách. Jednak je ošetřený vůz vždy čistší a lesklejší, je tedy na silnici vidět o něco lépe – a jak víme, o životě často rozhodne i vteřina. Největším rozdílem v bezpečnosti provozu je ale využití ochrany světel – jste lépe vidět i lépe vidí sám řidič – a především originální hydrofobní úpravy čelního skla (napodobeniny se často popisují jako tekuté stěrače), díky kterým v rychlostech mimo město v dešti ani nepotřebujete stěrače – stále vidíte lépe a nemíhají se Vám v omezeném výhledu. Celkově má pak řidič s větším přehledem i lepší pocit a větší jistotu za volantem, což má na bezpečnost celé cesty značný vliv.

Vyplatí se AutoNano?

Jednoduše – vy si nejméně dva roky užijete vždy čistší a snadno dokonalé auto, které Vám bude dělat radost a dobře Vás reprezentovat. Po celou tu dobu navíc lak nezestárne, až tedy přijde čas prodeje, bude Váš vůz vypadat o dost mladší. Rozdíl v ceně, který tak dostanete navíc, bude určitě ještě vyšší, než cena za ošetření AutoNano, které vám po celou dobu spolehlivě sloužilo. To, co získáte navíc, Vám tak ještě moc rád zaplatí ten, který jednou Vaše auto koupí.

 

Máte nějaké další otázky, nebo Vás zajímá cokoli ohledně ošetření a ochrany Vašeho automobilu, přívěsu, karavanu, autobusu, nebo i vlaku, lodě, či letadla? Neváhejte ani vteřinu a obraťte se na nás!